Projekt 3D

Czasy kiedy stół kreślarski i ołówek były jedynymi narzędziami projektantów już dawno się skończyły. Od kilkudziesięciu już lat projekty wykonujemy na komputerze. Na początku były to „płaskie” programy kreślarskie. Dzisiaj liczba dostawców oprogramowań ciągle rośnie, a tworzenie modeli 3D w krajach zachodnich coraz częściej jest już standardem.

Model 3D pozwala wizualizować projekt w spósób dokładny i estetyczny. Dzięki niemu klienci łatwiej podjują ostateczną decyzję. Projekt taki pozwala także unikać wielu nieporozumień, a co za tym idzie przyśpieszy cały proces budowania.

Nasz model 3D przedstawia wszystko to co zawarte jest w wersji 2D. Proszę, cofnij się do zakładki „Projekt 2D”. Zauważ, że jest to ta sama elewacja. W wersji trójwymiarowej o wiele prościej jest wyobrazić sobie co i jak jest zamontowane. Dodatkowo w 3D rozpisane zostały kotwy drutowe do zakotwienia ściany. W 3D możemy też zmierzyć wysokości warstw, ponieważ w przeciwieństwie do rysunku 2D nie została tu nałożona tekstura cegły a narysowano każda cegiełkę w rzeczywistych wymiarach.

Pamiętaj, przy składaniu zamówienia, zapytaj o model 3D.Sprawdź jego możliwości na całym obiekcie, twórz trójwymiarowe harmonogramy, drukój rysunki praconikom, sprawdzaj kolizje między innymi branżami, dołączaj trójwymiarowe miesięczne zestawienie przerobów do fakturowania (tak program sam liczy zaznaczoną powierzchnię).